czwartek, 27 lutego 2020      
INFORMACJE ARCHIWUM 2013 INFORMACJE ARCHIWUM 2013  

ODKŁAMAĆ HISTORIĘ - 32 ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

Nasze stowarzyszenie zorganizowało obchody 32 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
13 grudnia 2013 o godz. 18.30 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Chwały Oręża Polskiego na pl. Biskupa Wilhelma Pluty. Zobacz zdjęcia.

15 grudnia 2013 o godz. 17.00 w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury, przy współpracy z Sulechowskim Klubem Gazety Polskiej, zorganizowaliśmy projekcję filmu "Towarzysz generał idzie na wojnę". Obraz, na podstawie dokumentów źródłowych, obala mit o rzekomej konieczności wprowadzenia stanu wojennego ze względu na planowaną sowiecką interwencję w Polsce. Po projekcji odbyło się spotkanie w kawiarni Delicjusz. W spotkaniu tym udział wzięli widzowie oraz zaproszone przez nas osoby, które w czasach realnego socjalizmu angażowały się w działalność opozycyjną. Zobacz zdjęcia.


Plakat reklamujący film.


III PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

W ramach obchodów Święta Niepodległości ponownie wsparliśmy - tym razem już III edycję - Przegląd Pieśni Patriotycznych. Organizatorem wydarzenia był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Sulechowie wsparty przez Sulechowski Dom Kultury i Gminę Sulechów. W akcję mocno zaangażował się dr Marek Kuczyński (prezes POAK w tejże parafii św. Stanisława i honorowy prezes naszego stowarzyszenia) oraz inni nasi członkowie. Dzięki temu 9 listopada w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury przy pełnej widowni odbył się wspaniały koncert, w którym wystąpiło kilkunastu wykonawców - zarówno chórów i wokalistów indywidualnych. Zobacz zdjęcie.

FILM PT. "PREZYDENT"

23 września dzięki współpracy z poznańskim Klubem Gazety Polskiej mogliśmy zaprezentować sulechowskiej publiczności film opowiadający o mniej znanych szczegółach z biografii śp. Lecha Kaczyńskiego. Po filmie w sali kawiarnianej odbyła się dyskusja. Gościem specjalnym był socjolog profesor Jacek Kurzępa - szef lubuskich struktur Stowarzyszenia „Ruch Społeczny im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego”. Zobacz zdjęcia.


Plakat, którym zachęcaliśmy do udziału w pokazie filmu.

OBCHODY SOWIECKIEJ AGRESJI NA POLSKĘ"

17 września w sulechowskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża odprawiona została Msza św. za Ojczyznę i ofiary sowieckiej agresji na Polskę. Intencję zamówilo nasze stowarzyszenie. Po nabożeństwie grupa sulechowian udała się pod Pomnik Chwały Orężą Polskiego, aby złożyć biało-czerwone kwiaty i zapalić znicze.

Zobacz zdjęcia.


WSTRZĄSAJĄCY FILM O PRAWDZIWYM OBLICZU KOMUNIZMU

16 września kilkadziesiąt osób wzięło udział w projekcji filmu "The Soviet Story". Filmu użyczł nam poznański Klub Gazety Polskiej. Po filmie odbyła się dyskusja. Zobacz zdjęcia.


Plakat reklamujący film.


69 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

1 sierpnia punktualnie o godzinie 17 delegacja naszego stowarzyszenia złożyła kwiaty i zapaliła znicze w barwach narodowych pod Pomnikiem Chwały Oręża Polskiego.
Zobacz zdjęcie.

WYSTAWA "LECH KACZYŃSKI W SŁUŻBIE NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ"

W poniedziałek, 17 czerwca 2013 r., w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów odbyło się otwarcie wystawy poświęconej Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Otwarcia wystawy pt. "Lech Kaczyński w służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej" dokonał honorowy prezes stowarzyszenia Praworządny Sulechów dr Marek Kuczyński. W spotkaniu uczestniczyło ok. 20 osób - m.in. Bogusław Malicki (członek zarządu Sulechowskiego Towarzystwa Historycznego), Jacek Wykręt i Aniceta Nawrocka - Kociubińska (członkowie władz Praworządnego Sulechowa), Henryk Dębicki oraz Krzysztof i Marianna Nowakowscy, a także goście z Kopanicy i Świebodzina oraz mieszkańcy Sulechowa. Organizatorem wystawy było nasze stowarzyszenie przy udziale pracowników biblioteki. Plansze udostępnił Klub Gazety Polskiej z Poznania. Ekspozycję można było oglądać do 20 czerwca.
Zobacz zdjęcia.

NASI RADNI WNIOSKOWALI O OBNIŻENIE DIET

Na majową sesję Rady Miejskiej w Sulechowie wpłynął projekt uchwały, której inicjatorem był Marek Kuczyński. Uchwała miała obniżyć diety radnych. Pomysłodawca argumentował następująco: W związku z coraz trudniejszą sytuacją materialną większości Polaków, w tym mieszkańców Gminy Sulechów, zasadne jest zmniejszenie wydatków ponoszonych przez społeczeństwo na utrzymanie władz samorządowych. Diety wypłacane radnym generują koszty, które obciążają budżety domowe Sulechowian. Z racji na to, iż realne dochody tych ostatnich w wielu przypadkach maleją, maleć powinny też ich obciążenia z tytułu utrzymania władz samorządowych. Solidaryzując się zatem z ubożejącą społecznością lokalną, Klub Radnych Prawicy zwraca się do Koleżanek i Kolegów Radnych z prośbą o poparcie projektu uchwały.
Projekt upadł, gdyż wsparło go jedynie pięciu radnych. Większość (13 radnych) była przeciw. Jeden z radnych wstrzymał się od głosu.

Obowiązujące stawki:
Przewodniczący Rady Miejskiej 1800 zł (proponowano obniżkę do 1400 zł)
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej 1400 zł (proponowano obniżkę do 1100 zł)
Przewodniczący komisji 1150 zł (proponowano obniżkę do 900 zł)
Radny będący członkiem 2 lub więcej komisji 1000 zł (proponowano obniżkę do 800 zł)
Radny będący członkiem 1 komisji 850 zł (proponowano obniżkę do 700 zł)
Radny nie będący członkiem komisji 400 zł (bez zmian).

PROJEKCJA ANATOMII UPADKU

22 kwietnia 2013 r. w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury nasze stowarzyszenie zorganizowało publiczny pokaz filmu Anity Gargas pt. "Anatomia upadku". Po filmie w gronie kilkudziesięciu osób odbyła się dyskusja. Film użyczył Poznański Klub "Gazety Polskiej".
Zobacz zdjęcia.

W III ROCZNICĘ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

10 kwietnia 2013 roku o godzinie 18.30 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie odprawiona została Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Intencję zamówiło nasze stowarzyszenie. Po nabożeństwie udaliśmy się pod pomnik Chwały Oręża Polskiego, aby złożyć kwiaty.
Zobacz zdjęcia. 


created by brombaak